Od 20 lat na rynku

Rower elektryczny - nowy styl życia..

Rowery z wspomaganiem elektrycznym cieszące się dużą popularnością na zachodzie Europy, także w Polsce przekonują coraz więcej amatorów dwóch kółek. Przymierzając się do kupna roweru elektrycznego warto zapoznać się z kilkoma istotnymi i podstawowymi informacjami dotyczącymi tych rowerów.

Budowa roweru elektrycznego nie odbiega w znaczący sposób od budowy zwykłego roweru, a zatem rowery te posiadają pedały, koła, łańcuch napędowy. Ich dodatkowym wyposażeniem jest bateria, silnik elektryczny oraz komputer z wyświetlaczem, który steruje pracą całego silnika i umożliwia jego regulację. Jedną z podstawowych informacji dotyczących mechanizmu elektrycznego jest sposób poruszania się rowerów. Rower elektryczny nie jeździ sam, a jedynie wspomaga proces pedałowania. Siła naszych mięśni otrzymuje wsparcie silnika elektrycznego, dzięki czemu jesteśmy w stanie w tym samym czasie pokonać odległości o wiele większe niż podczas jazdy zwykłym rowerem. Istotny jest również fakt, że można również jechać bez wspomagania silnika, jak na zwykłym rowerze. Zazwyczaj w rowerze elektrycznym montowany jest silnik o mocy 250W, którego moc można przyrównać jakby pedałowała dodatkowo (oprócz nas) jeszcze jedna osoba. Zasięg roweru elektrycznego zależy od pojemności akumulatora, wagi rowerzysty, prędkości jazdy, ukształtowania terenu oraz warunków pogodowych i waha się w zakresie od 40 do 70 km. Czas ładowania baterii w rowerze elektrycznym nie trwa długo i wynosi około 4 – 6h. W rowerach elektrycznych możemy spotkać dwa podstawowe rodzaje silników: silnik znajdujący się w piaście tylnego lub przedniego koła oraz silniki znajdujące się w mechanizmie korbowym. O ile te pierwsze są tańsze, to te drugie sprzyjają utrzymaniu odpowiedniego punkt ciężkości roweru, co ma większe znaczenie w przypadku rowerów używanych do jazdy sportowej lub terenowej. Znaczenie ma także umieszczenie baterii, która najczęściej znajduje się w miejscu tylnego bagażnika lub środkowej części ramy.

 

Rowery elektryczne przeznaczone są dla osób, które:

  • mają ochotę na dłuższe wycieczki rowerowe,
  • chcą w pełni sił dojechać do pracy, a przy tym zachować świeżość i dobry wygląd,
  • mają problemy ze zdrowiem, a dalej chcą być aktywne!

     

Jeśli ważne są dla Ciebie komfort i wygoda, jeśli lubisz aktywnie spędzać wolny czas, jeśli zależy ci, by szybko przemieszczać się po zakorkowanych ulicach twojego miasta – rower elektryczny jest idealnym rozwiązaniem. Nieważne w jakim jesteś wieku ani czy masz dobrą kondycję – rower elektryczny jest przeznaczony dla osoby w każdym wieku, zarówno dla osób wysportowanych, jak i tych, które lubią jeździć typowo rekreacyjnie. Jego konstrukcja i osprzęt sprawiają, że sprawdza się on na niemal każdym rodzaju powierzchni, dając pełną swobodę podróżowania. Dzięki elektrycznemu silnikowi, który wspomaga cię podczas jazdy, korzystanie z tego roweru to czysta przyjemność. Bardzo dobrze sprawdza się jako środek transportu po zatłoczonych ulicach, parkach, łąkach czy wiejskich drogach. Dodatkowo jest to produkt w 100% ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Nie wydziela spalin, ani nie powoduje hałasu. Jest zwinny, szybki, mobilny, a przy tym łatwy i tani w eksploatacji. Wypróbuj i sprawdź, a przekonasz się, że rower elektryczny to nie tylko środek transportu, to nowy styl życia…

W naszym salonie rowerowym oferujemy sprawdzone rowery elektryczne włoskich marek Goccia i Benelli.

 Kliknij tutaj i wybierz coś dla siebie!

Średni koszt przejechania 100 km

E-ROWER

80 GROSZY

 

SKUTER

11 PLN

15 X DROŻEJ

AUTOBUS

14 PLN

19 X DROŻEJ

POCIĄG

17 PLN

21 X DROŻEJ

MOTOCYKL

23 PLN

29 X DROŻEJ

AUTO LPG

28 PLN

35 X DROŻEJ

AUTO DIESEL

36 PLN

45 X DROŻEJ

AUTO BENZYNA

50 PLN

62 X DROŻEJ!!!

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ