Profesjonalne wkładki do butów Superfeet

Data dodania: 2017-11-13

Ludzka stopa jest jedną z najbardziej skomplikowanych części ciała. Nasze stopy są fundamentem, który podpiera całe ciało. Stopa składa się z 26 kości, 33 stawów oraz 107 więzadeł. Często zapominamy o tym jak ważną rolę pełniąnasze stopy. Ignorujemy fakt, że nasze stopy podtrzymują nasze ciało pełniąc rolę stabilizującą oraz odpowiadają za proces chodzenia, a przeciętnie robimy około 8 tysięcy kroków każdego dnia.

W toku ewolucji, nasze stopy zostały przystosowane do nierównego podłoża. Nasi przodkowie poruszali się boso w zróżnicowanym terenie, a stopy miały przede wszystkim amortyzować pojawiające się przeciążenia. Obecnie nasze otoczenie staje się płaskie, twarde i nienaturalne: płaskie drogi i chodniki, płaskie podłogi, chodzimy w butach z płaską podeszwą. To wszystko powoduje osłabienie funkcji amortyzacji. Skutkuje to brakiem stabilności stopy, a w konsekwencji do nadmiernej pronacji czyli wychylenia stóp do wewnątrz. Musimy pamiętać, że poszczególne części naszego ciała są ze sobą połączone, dlatego zła praca stóp wpływa niekorzystnie na resztę ciała. Błędna postawa, spowodowana złym ustawieniem stopy, skutkuje dyskomfortem, a w nawet deformacją stóp. Współcześnie, aż 80% ludzi ma problem z brakiem stabilności stopy. Rozwiązaniem tego problemu jest użycie odpowiednich wkładek do butów.

Wkładki Superfeet pomagają w odpowiednim ustabilizowaniu stopy. Ich zadaniem jest dopasowanie stopy która nie jest płaska do płaskiej podeszwy buta. Dzięki zapewnieniu stopie podparcia możemy zniwelować nadmierną pronację stopy, a także pomóc w momencie gdy pojawia się tendencja do koślawienia stóp na zewnątrz. Wkładki Superfeet zapewniają także prawidłową postawę całego ciała. Gdy stopy źle pracują, zaczynamy koślawić kolana, aby odciążyć tą część ciała zaczynamy krzywić biodra i kręgosłup. Wkładki Superfeet wspomagają ruch stopy w poszczególnych fazach kroku, oraz poprawiają koordynację. Rolą wkładek jest wsparcie prawidłowego kształtu stopy, dzięki czemu nie dochodzi do zaburzenia amortyzacji.

Superfeet: Original Support. Untold Possibilities. from Superfeet on Vimeo.

Oprócz wkładek gotowych do przycięcia w ofercie Superfeet znajdziemy także wkładki modelowane tzw. Custom. Są to termoformowalne wkładki które po rozgrzaniu dociskane są do stopy za pomocą podciśnienia. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie wkładek do każdej, nawet najbardziej wymagającej stopy.

Wkładki Superfeet nadają się do każdego typu aktywności. W narciarstwie poprawią czucie narty i przyśpieszą ich reakcję. Biegaczom znacznie poprawią stabilność w bucie, zwiększą wydajność oraz zapobiegną urazom i obtarcią. Także rowerzyści skorzystają na zastosowaniu wkładek, niestabilna stopa powoduje stratę energii i gorsze jej przekazanie na pedały. Wkładki Superfeet poprawią także czucie buta w trakcie pieszych wędrówek, a także w butach codziennych.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty profesjonalnego doboru wkładek. Uczestniczyliśmy w szkoleniach których tematem był nie tylko odpowiedni dobór wkładek, ale także budowa stopy, funkcje jakie pełni oraz jaki ma to wpływ na uprawiane przez nas dyscypliny sportu.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ