Assos Winter Jacket Equipe RS JOHDAH... czyli co zrobić, żeby było „suchutko, cieplutko i milutko”

Data dodania: 2021-12-04

Kurtka ASSOS Equipe RS JOHDAH Winter Jacket

Po słonecznym i gorącym lecie pozostało już jedynie wspomnienie. Na zewnątrz spadają temperatury, a krople deszczu coraz częściej uderzają w parapety okien. W związku z tym świat kolarski wyraźnie zaczął się dzielić na dwie grupy rowerzystów. Do pierwszej z nich zalicza się tych, którzy cenią jazdę wyłącznie w towarzystwie promieni słonecznych i to na tyle gorących, by mogli nosić się „na krótko”. Dla takich kolarzy jazda przy niższych temperaturach lub w deszczu kojarzy się z niewyobrażalną męką. To, co początkowo miało być przyjemne okazuje się czynnością, którą jak najszybciej należy zakończyć. Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu z nich rower nadal pozostaje ukochaną częścią aktywności fizycznej. Warto przy tej okazji wspomnieć, o domowych – wirtualnych alternatywach jazdy rowerowej - trenażerach, ale o tym w kolejnym tekście. Drodzy kolarze jeżdżący w zaciszu własnego mieszkania uzbrójcie się w cierpliwość i absolutnie nie czujcie się pominięci! Jak sugeruje tytuł, dzisiejszy tekst skupia się na drugiej grupie rowerzystów, czyli na tych, dla których temperatura w okolicach zera stopni Celsjusza i padający deszcz nie stanowią żadnego problemu. Oprócz własnych przekonań na taki odbiór aury ma wpływ bardzo istotny czynnik, jakim jest kolarski „look”. Każdy, kto chociaż raz na rowerze przemókł do suchej nitki lub przemarzł do szpiku kości, wie o czym piszę. W tym temacie rowerowa moda pełna jest innowacji. Obecne rozwiązania zastosowane w odzieży kolarskiej takich producentów jak Assos, Silvini, Gore, Scott czy Fox pozwalają cieszyć się komfortową jazdą „na okrągło”, czyli 365 dni w roku.

Nie sposób opisać wszystkich modelów kurtek czy spodni (o spodniach ASSOS MILLE GTO przeczytasz klikając tutaj) dostępnych w bogatej palecie produktów wartych zainteresowania. Na szczególną uwagę zasługuje jednak kurtka Equipe RS Winter Jacket marki ASSOS. Zdecydowanie możemy ją zaliczyć do najważniejszych elementów kolarskiej garderoby. Spełni ambicje nie tylko kolarzy pro-peletonu, ale także wszystkich miłośników szeroko rozumianej aktywności rowerowej. Ta pochodząca z zimowej kolekcji kurtka, zapewnia użytkownikowi komfort niezależnie od aktualnego wysiłku, czy też warunków atmosferycznych. Kompozycja zastosowanych przez markę ASSOS technologii i materiałów daje wrażenie zakładania drugiej skóry.

Na uznanie zasługuje materiał SPHERE typu softshell, który cechuje się dużą elastycznością, przez co ściśle dopasowuje się do sylwetki kolarza. Ten typ materiału posiada jeszcze inną zaletę - pozwala na zastosowanie go w odmiennych grubościach w różnych częściach kurtki. Ważne jest to szczególnie w tych miejscach, poprzez które najbardziej odczuwamy przeszywające zimno, a więc na klatce piersiowej i rękawach. Oprócz tego klatka piersiowa zabezpieczona jest przed zimnem dodatkową, rozpinaną warstwą wykonaną z materiału OSMO LIGHT. Podobny materiał, ale w wersji HEAVY troszczy się o plecy kolarza. Ochroną objęty jest szczególnie dolny odcinek, który często wystawiony jest na najcięższe próby ze względu na chlapiącą spod tylnego koła wodę potęgującą uczucie zimna. Podczas dużego wysiłku o mikroklimat rowerzysty zatroszczą się dyfuzory, które skutecznie odprowadzają nadmiar ciepła, zapobiegając skraplaniu się wilgoci wewnątrz kurtki. Według zaleceń producenta kurtka powinna być używana w komplecie z bielizną termoaktywną ASSOS'a. W przypadku skrajnie trudnych warunków ochronę wzmocni rekomendowana kurtka przeciwdeszczowa AlleyCat Clima Capsule lub Equipe RS Targa, która zawsze może czekać w pogotowiu, schowana w czwartej kieszeni, umiejscowionej w górnej części pleców.

O tym, że odzież szwajcarskiego ASSOS’a jest funkcjonalna przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Nie inaczej jest w tym przypadku,a każdy kto zdecyduje się na zakup tego produktu, szybko przekona się o słuszności tej oceny. Co sprawia, że jest ona taka odważna? Przede wszystkim to, że nie tylko sprzedajemy rowery, ubrania i akcesoria, ale przede wszystkim jeździmy, używamy i sami wiemy, co się sprawdza, a co jest kompletnie bezużyteczne. Wszystko po to, żeby za każdym razem móc Ci pomóc w dokonywaniu słusznych wyborów.

#assos #assos winter jacket #assos equipe rs #assos osmo #assos osmo light #assos osmo heavy #assos mille gto #assos bielizna termoaktywna #assos ultraz #silvini #gore #fox #assos sphere #trenażer #trenażer elite #trenażer oreka #assos mille gt #assos mille gt evo # #kurtka assos #kurtka zimowa assos

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ